Alaskan Malamute

Nox, Pittbul, Nofx, Sivas Kankal
 • Anavatanı: Bingöl
 • Irk Boyutu : Orta Boy
 • Yükseklik : Erkek 46 - 56 cm Dişi 43 - 48 cm
 • Ağırlık : Erkek 16 – 33 Kg Dişi 16 – 29 Kg
 • Ortalama Yaşam : 12-15 yıl
  Eğitilebilirlik
  Çocuklarla Arası
  Egzersiz İhtiyacı
  Enerji Seviyesi
  Oyunculuk
  Diğer Köpeklerle Arası
  Korumacılık
Ağırlığı – Boyutları

Alaskan Malamute köpekleri 66 cm uzunluğa ve 38 kilogram ağırlığa ulaşabiliyor. Bu değerler her iki cinsiyet için de birbirine çok yakın.

Yaşam Süresi

Dayanıklı ve uzun ömürlü bir ırk olan Alaskan Malamute köpekleri 16 yıla kadar yaşayabiliyor.

Karakteri

Alaskan Malamute köpekleri fazlasıyla sadık ve zeki. Özellikle sahibine karşı büyük bir sevgi besleyen bu ırk, aileler için uygun bir karaktere sahip. Çocuklar ile oyun oynamaktan hoşlanan, sevecen yapısı ile her yaştan çocuk ile birlikte yaşayabiliyor.

Güçlü bir bedene sahip olsalar da, karakterleri çok dost canlısı olduğu için bekçi köpeği olarak kullanılmaya uygun değiller. Bu ırkta saldırganlık çok nadir görülüyor.

Malamute ırkı insanlar ile birlikte olmaktan hoşlanıyor. Eğer yanında ona eşlik edecek bir hayvan veya insan varsa dışarıda yaşayabilen bu köpekler, ev içerisinde de fazlasıyla mutlu olacaktır. Sosyal bir karaktere sahip olması nedeniyle, her zaman insanların yanında kalmak isteyebilir.

Bakımı

Alaskan Malamute köpekleri uzun yürüyüşlerden çok hoşlanıyor. Mümkün olduğu kadar egzersiz yapmak isteyen bu köpekler, yeteri kadar egzersiz yapmamaları halinde ev içerisinde etrafı dağıtma eğilimi içerisine girebiliyor.

Çocuklarla İlişkisi

Bu ırk fazlasıyla sevecen ve her yaştan çocuk ile bir arada yaşayabiliyor. Ancak her köpek için geçerli olduğu gibi, bu ırkta da tedbirli olmanızda fayda var.

Ali Yılmaz 08/05/2020

Dünyanın en uysal ve en köpeği. Gerçek bir hayat arkadaşı. Sizi yormaz, tuvalet alışkanlığı ve diğer tüm eğitimleri çok hızlı alabiliyor. Sezgileri inanılmaz güçlü.

Bir değerlendirme yazın

    Kötü           İyi