Pre Master Programları

Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda veya Hollanda gibi ülkelerde yüksek lisans için gerekli başvuru şartlarını sağlamıyorsanız Pre-Master programına katılmanız gerekir. Pre-Master programlarının asıl hedefi öğrencileriniz İngilizce dil seviyesini yükseltmek, ülkenin eğitim sistemine alışmalarını sağlamak ve varsa GMAT, GRE gibi sınavlara hazırlık eğitimi sunmaktır. 3 veya 6 ay süreli Pre-Master programlarından hangisine katılmanız gerektiği İngilizce seviyenize göre değişir. Pre-Master programları Eylül, Ocak ve Nisan ayında başlar.

Pre-Master programlarına kabul şartı nedir?

Pre-Master programlarına başvurmak için lisans diplomasına sahip olmanız istenir. İngilizce dil seviyenizin IELTS 5,5 seviyesin olması istenir. 2 adet referans, niyet mektubu ve pasaport kopyanız ile birlikte pre-master programına başvuru yapabilirsiniz.

Pre-Master Programları Sunan Okullar

Üniversitelerin kendi bünyelerinde sunduğu pre-master programları haricinde, Kings Education, INTO Higher, Navitas, Bellerby’s College, DIFC gibi ünlü bağımsız kolejlerin sunduğu pre-master programlarından birini tercih etmeden önce Levant danışmanları ile görüşünüz.

Pre Master Hangi Programlar için Sunulur?

İşletme , Ekonomi, Yönetim, Mühendislik gibi programların Pre-Master’ları mevcuttur.